ZSEXIZłota StronaEmitentaZSEXIZłota StronaEmitenta

Wyniki II etapu Konkursu „Złota Strona Emitenta”

Wyniki II etapu Konkursu „Złota Strona Emitenta”

Zakończony został II etap Konkursu Złota Strona Emitenta XI organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. W tym roku po raz pierwszy  spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”. Strony internetowe będą teraz oceniane przez Kapitułę konkursu, a laureatów poznamy 6 czerwca br. podczas X Kongresu Relacji Inwestorskich SEG.


Drugi etap polegał na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach, dla każdej kategorii (łącznie 18 spółek). Dokonało tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury oceniał stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. W klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” ocenianych było 35 witryn internetowych, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” sprawdzonych  zostało 37 stron www.
Spółki na II etapie były oceniane według kryteriów:

Klasyfikacja „Najlepszy serwis IR”:

1.    Poprawność zastosowanych technologii i bezpieczeństwo serwisu
2.    Nawigacja i mobilność serwisu
3.    Design / wygląd serwisu
4.    Pogłębiona analiza zawartości serwisu   

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”:

1.    Opinia inwestora instytucjonalnego / analityka
2.    Opinia inwestora indywidualnego
3.    Opinia dziennikarza
4.    Komunikacja telefoniczna i mailowa z inwestorami


Lista spółek zakwalifikowanych do III etapu, w kolejności alfabetycznej:

Klasyfikacja „Najlepszy Serwis IR”:

Kategoria: Spółki duże

1.    Ciech Spółka Akcyjna
2.    Enea Spółka Akcyjna
3.    Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna

Kategoria: Spółki średnie

1.    Agora Spółka Akcyjna
2.    Stelmet Spółka Akcyjna
3.    Vistula Group Spółka Akcyjna

Kategoria: Spółki małe

1.    Ambra Spółka Akcyjna
2.    Centrum Nowoczesnych Technologii Spółka Akcyjna
3.    LUG Spółka Akcyjna

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”

Kategoria: Spółki duże

1.    Enea Spółka Akcyjna
2.    Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna
3.    Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna

Kategoria: Spółki średnie

1.    Agora Spółka Akcyjna
2.    Dom Development Spółka Akcyjna
3.    FAMUR Spółka Akcyjna

Kategoria: Spółki małe

1.    Ambra Spółka Akcyjna
2.    IMS Sensory Spółka Akcyjna
3.    Unimot Spółka Akcyjna

Laureatów Konkursu na etapie III wybierze Kapituła, w której zasiądą przedstawiciele instytucji rynku kapitałowego oraz najbardziej uznani fachowcy zajmujący się grafiką, komunikacją marketingową, dziennikarstwem, ekonomią czy relacjami inwestorskimi. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca 2018 roku podczas X Kongresu Relacji Inwestorskich SEG.

Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta XI są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl