ZSEXIZłota StronaEmitentaZSEXIZłota StronaEmitenta

Zakończenie I etapu konkursu Złota Strona Emitenta XI

Zakończenie I etapu konkursu Złota Strona Emitenta XI

Zakończony został I etapu Konkursu Złota Strona Emitenta XI organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w którym zostało ocenionych 164 stron internetowych spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. W tym roku po raz pierwszy  spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”.

„Przez pierwszych 10 lat konkursu ZSE koncentrowaliśmy się na ocenie samej strony internetowej, jednak zauważyliśmy, iż nie obejmuje to coraz większej części działań RI prowadzonych on-line. W związku z tym w bieżącej edycji zdecydowaliśmy się na osobną ocenę obu tych obszarów i wyniki wskazują, że decyzja ta była słuszna.” – mówi Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Mirosław Kachniewski.

Rozpoczynający się drugi etap polegać będzie na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach, dla każdej kategorii (łącznie 18 spółek). Dokona tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury ocenia stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. W klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” ocenianych będzie 35 witryn internetowych, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” sprawdzonych  zostanie 37 stron www.
Drugi etap trwać będzie do 15 kwietnia 2018 r.

Kryteria oceny obowiązujące w drugim etapie:

Klasyfikacja „Najlepszy serwis IR”:

1.    Poprawność zastosowanych technologii i bezpieczeństwo serwisu
2.    Nawigacja i mobilność serwisu
3.    Design / wygląd serwisu
4.    Pogłębiona analiza zawartości serwisu

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”:

1.    Opinia inwestora instytucjonalnego / analityka
2.    Opinia inwestora indywidualnego
3.    Opinia dziennikarza
4.    Komunikacja telefoniczna i mailowa z inwestorami

Lista spółek zakwalifikowanych do II etapu, w kolejności alfabetycznej:

Zakończony został I etapu Konkursu Złota Strona Emitenta XI organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w którym zostało ocenionych 164 stron internetowych spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. W tym roku po raz pierwszy  spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”.

„Przez pierwszych 10 lat konkursu ZSE koncentrowaliśmy się na ocenie samej strony internetowej, jednak zauważyliśmy, iż nie obejmuje to coraz większej części działań RI prowadzonych on-line. W związku z tym w bieżącej edycji zdecydowaliśmy się na osobną ocenę obu tych obszarów i wyniki wskazują, że decyzja ta była słuszna.” – mówi Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Mirosław Kachniewski.


Rozpoczynający się drugi etap polegać będzie na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach, dla każdej kategorii (łącznie 18 spółek). Dokona tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury ocenia stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. W klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” ocenianych będzie 35 witryn internetowych, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” sprawdzonych  zostanie 37 stron www. Drugi etap trwać będzie do 15 kwietnia 2018 r.

Kryteria oceny obowiązujące w drugim etapie:

Klasyfikacja „Najlepszy serwis IR”:

1.    Poprawność zastosowanych technologii i bezpieczeństwo serwisu
2.    Nawigacja i mobilność serwisu
3.    Design / wygląd serwisu
4.    Pogłębiona analiza zawartości serwisu

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”:

1.    Opinia inwestora instytucjonalnego / analityka
2.    Opinia inwestora indywidualnego
3.    Opinia dziennikarza
4.    Komunikacja telefoniczna i mailowa z inwestorami

Lista spółek zakwalifikowanych do II etapu, w kolejności alfabetycznej:

Klasyfikacja „Najlepszy Serwis IR”:

Kategoria: Spółki duże


1.    Bank Handlowy w Warszawie Spółka Akcyjna
2.    Bank Millennium Spółka Akcyjna
3.    Ciech Spółka Akcyjna
4.    Cyfrowy Polsat Spółka Akcyjna
5.    Enea Spółka Akcyjna
6.    Energa Spółka Akcyjna
7.    Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Spółka Akcyjna
8.    ING Bank Śląski Spółka Akcyjna
9.    Inter Cars Spółka Akcyjna
10.    PKP CARGO Spółka Akcyjna
11.    Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna


Kategoria: Spółki średnie


1.    AB Spółka Akcyjna
2.    ABC Data Spółka Akcyjna
3.    AC Spółka Akcyjna
4.    Agora Spółka Akcyjna
5.    Dom Development Spółka Akcyjna
6.    Elektrobudowa Spółka Akcyjna
7.    Idea Bank Spółka Akcyjna
8.    Oponeo.pl Spółka Akcyjna
9.    Polwax Spółka Akcyjna
10.    Stalexport Autostrady Spółka Akcyjna
11.    Stelmet Spółka Akcyjna
12.    Torpol Spółka Akcyjna
13.    Vistula Group Spółka Akcyjna


Kategoria: Spółki małe


1.    Ambra Spółka Akcyjna
2.    Aztec International Spółka Akcyjna
3.    Centrum Nowoczesnych Technologii Spółka Akcyjna
4.    Cognor Holding Spółka Akcyjna
5.    Grupa kapitałowa IMMOBILE Spółka Akcyjna
6.    IMS Sensory Spółka Akcyjna
7.    Kancelaria Prawna – Inkaso WEC Spółka Akcyjna
8.    LUG Spółka Akcyjna
9.    Mediacap Spółka Akcyjna
10.   Qumak Spółka Akcyjna
11.   Unimot Spółka Akcyjna

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”

Kategoria: Spółki duże

1.    Alior Bank Spółka Akcyjna
2.    Enea Spółka Akcyjna
3.    Kruk Spółka Akcyjna
4.    Lubelski Węgiel Bogdanka Spółka Akcyjna
5.    Neuca Spółka Akcyjna
6.    PGE Polska Grupa Energetyczna Spółka Akcyjna
7.    Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna
8.    Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
9.    Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
10.   TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Kategoria: Spółki średnie

1.    AB Spółka Akcyjna
2.    ABC Data Spółka Akcyjna
3.    Agora Spółka Akcyjna
4.    Arctic Paper Spółka Akcyjna
5.    Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
6.    Dom Development Spółka Akcyjna
7.    FAMUR Spółka Akcyjna
8.    Getin Holding Spółka Akcyjna
9.    Griffin Premium RE
10.  Oponeo.pl Spółka Akcyjna
11.   Polnord Spółka Akcyjna
12.   Polski Holding Nieruchomości Spółka Akcyjna
13.   Rafako Spółka Akcyjna
14.   X-Trade Brokers Dom Maklerski Spółka Akcyjna
15.   ZPUE Spółka Akcyjna

Kategoria: Spółki małe

1.    Aforti Holding Spółka Akcyjna
2.    Ambra Spółka Akcyjna
3.    Grupa kapitałowa IMMOBILE Spółka Akcyjna
4.    IMS Sensory Spółka Akcyjna
5.    Introl Spółka Akcyjna
6.    Kancelaria Medius Spółka Akcyjna
7.    Kancelaria Prawna – Inkaso WEC Spółka Akcyjna
8.    LUG Spółka Akcyjna
9.    Qumak Spółka Akcyjna
10.  Sare Spółka Akcyjna
11.  Unimot Spółka Akcyjna
12.  Grupa ZUE Spółka Akcyjna

W okresie od 7 lutego do 22 lutego 2018 r. każda ze spółek ma możliwość uzyskania nieodpłatnej ekspertyzy wskazującej indywidualny rezultat spółki po I etapie Konkursu. Informacje należy przesyłać na adres zse@seg.org.pl.